donderdag 28 februari 2013

Uit dezelfde stam: de familie De With (3)

De eerste Ludolph de With wordt geboren rond 1500. Deze naam zal nog ongeveer 300 jaar in de familie blijven voorkomen.

1.1.2.1.1.2 Ludolph Jansz (Luyt Jan Goertsz) de With is geboren in 1501 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010), p. 74], zoon van Jan Henrickx die Wyt (zie 1.1.2.1.1) en Fije Luytgensdr. Ludolph is overleden vóór zaterdag 19 december 1562, ten hoogste 61 jaar oud [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010), p. 74].
Notitie bij Ludolph: Woont aan de Meern te Veldhuizen, buurraad 1534, schout 1552 en 1558 [Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010), p. 74]
Ludolph trouwde, ten hoogste 33 jaar oud, vóór 1534 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 744] met Claesgen Cornelis Goyertsdr.
Notitie bij de geboorte van Claesgen: vader: Cornelis Goyertsz aan de Meern
Claesgen is overleden vóór vrijdag 4 december 1556 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 74].
Kinderen van Ludolph en Claesgen:
1 Jan Ludolfsz de With [1.1.2.1.1.2.1]. Jan is overleden vóór woensdag 28 februari 1560 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 75].
Notitie bij Jan: Ontving in 1556 de Brootacker in erfpacht na overlijden van zijn moeder. [Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 75]
2 Cornelis Ludolfsz de With [1.1.2.1.1.2.2]. Cornelis is overleden vóór 1587 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 75].
Notitie bij Cornelis: Ontvangt in 1560 de Brootacker na de dood van zijn oudere broer Jan [Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 75]
3 Wouter Ludolfsz de With [1.1.2.1.1.2.3]. Wouter is overleden vóór 1587 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 75].
4 Adriaen Ludolfsz de With. Volgt 1.1.2.1.1.2.4.
Adriaen is de stamvader van de eerste hoofdtak van de familie De With. Deze raakt in de loop van de tijd tot flinke welstand, maar sterft uiteindelijk in de mannelijke lijn uit. Maar zo ver is het nog niet: aan hem en zijn nazaten zijn de volgende delen van deze reeks gewijd.
5 Goyert Luyten de With. Volgt 1.1.2.1.1.2.5.
Goyert is de stamvader van de "Kamerikse Tak",  de tweede hoofdtak van de familie De With, die voornamelijk in de boerenstand ten noordwesten van Utrecht terechtkomt. 

De omgeving van Kamerik

Wapen van Kamerik
Deze tak sterft rond het midden van de 18e eeuw in mannelijke lijn uit. Opvallend is dat deze tweede tak veel minder rijkdom vergaart dan de eerste.
6 Aefgen Luyten de With. Volgt 1.1.2.1.1.2.6.
7 Sophia Luyten de With. Volgt 1.1.2.1.1.2.7.
8 ? Luyten de With. Volgt 1.1.2.1.1.2.8.

1.1.2.1.1.2.5 Goyert Luyten de With, zoon van Ludolph Jansz (Luyt Jan Goertsz) de With (zie 1.1.2.1.1.2) en Claesgen Cornelis Goyertsdr. Goyert is overleden vóór woensdag 9 mei 1612 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 78].
Notitie bij Goyert: Beroep: korenkoper
Schepen van Veldhuizen (1562), leenman van het huis Nijeveld (1569), leenman van Zuilen (1563-1608), kameraar van het waterschap Bijlevelt [Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 78]
Goyert:
(1) begon een relatie met Neeltgen Claesdr.
Notitie bij de geboorte van Neeltgen: vader Claes Maertensz
moeder Clara Simonsdr van der Meer
(2) trouwde vóór 1572 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 78] met Mechtelt Stevensdr.
Notitie bij de geboorte van Mechtelt: (waarschijnlijk)
vader Steven Thonisz
Stephania
Mechtelt is overleden vóór zaterdag 12 mei 1576.
Kinderen van Goyert en Neeltgen:
1 Jan Goyertsz de With. Volgt 1.1.2.1.1.2.5.3.
2 Marrichgen Goyerts de With. Volgt 1.1.2.1.1.2.5.4.
Kinderen van Goyert en Mechtelt:
3 Steven Goyertsz de With. Volgt 1.1.2.1.1.2.5.1.
4 Claesgen Goyerts de With [1.1.2.1.1.2.5.2]. Claesgen is overleden vóór vrijdag 24 maart 1656 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 80].
5 Jannichgen Goyerts de With [1.1.2.1.1.2.5.5], geboren in 1572 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 80]. Jannichgen is overleden vóór 1652, ten hoogste 80 jaar oud [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 80].

1.1.2.1.1.2.5.1 Steven Goyertsz de With, zoon van Goyert Luyten de With (zie 1.1.2.1.1.2.5) en Mechtelt Stevensdr. Steven is overleden vóór woensdag 19 oktober 1633.
Notitie bij Steven: Leenman van het huis Nijeveld (1612), woont Veldhuizen (1617) [Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 78]
Steven trouwde op woensdag 8 november 1617 in Utrecht [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 78] met Evertgen Philipos Gerritse Preijt.
Notitie bij het huwelijk van Steven en Evertgen: Bruid weduw van Cornelis Jorisz

Uit dit huwelijk zijn geen kinderen bekend.
Notitie bij de geboorte van Evertgen: vader Philips Gerritsz Preijt
moeder Sweertgen
Evertgen is overleden op zaterdag 16 februari 1641 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 78].

1.1.2.1.1.2.5.3 Jan Goyertsz de With, zoon van Goyert Luyten de With (zie 1.1.2.1.1.2.5) en Neeltgen Claesdr. Jan is overleden vóór vrijdag 8 maart 1658 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 80]. Jan trouwde vóór woensdag 29 juli 1626 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 80] met Aeltgen Gijsberts de Rijck.
Notitie bij de geboorte van Aeltgen: vader Gijsbert Gerritsz de Rijck
moeder Wilburch Jacobsdr Ruysch
Aeltgen is overleden vóór 1667.
Kinderen van Jan en Aeltgen:
1 Gerrit (Geraert) Jansz de Witt. Volgt 1.1.2.1.1.2.5.3.1.
2 Gijsbert Jansz de With. Volgt 1.1.2.1.1.2.5.3.2.
3 Godert Jansz de With. Volgt 1.1.2.1.1.2.5.3.3.
4 Ludolf Jansz de With. Volgt 1.1.2.1.1.2.5.3.4.
5 Jacob Jansz de With. Volgt 1.1.2.1.1.2.5.3.5.
6 Dirck Jansz de With. Volgt 1.1.2.1.1.2.5.3.6.
7 Steven Jansz de With, geboren in Kamerik. Volgt 1.1.2.1.1.2.5.3.7.
8 Margrieta Jansdr de With. Volgt 1.1.2.1.1.2.5.3.8.
9 Walburg de With. Volgt 1.1.2.1.1.2.5.3.9.

1.1.2.1.1.2.5.3.1 Gerrit (Geraert) Jansz de Witt, zoon van Jan Goyertsz de With (zie 1.1.2.1.1.2.5.3) en Aeltgen Gijsberts de Rijck. Hij is begraven op vrijdag 28 december 1657 in Utrecht (Buurkerk).
Notitie bij Gerrit: Pander/exploicteur van den Hove te Utrecht, woont Oudmunsterskerkhof (1650), Domskerkhof (1651), Neude [Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 81]
Gerrit:
(1) trouwde op donderdag 19 oktober 1645 in Utrecht [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 81] met Margrieta van Ceulen. Margrieta is geboren in Utrecht. Margrieta is overleden vóór 1657.
(2) trouwde op zaterdag 13 oktober 1657 in Utrecht [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 81] met Elysabeth van Daelen.
Notitie bij het huwelijk van Gerrit en Elysabeth: Getrouwd in het Anthoniegasthuis [Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 81]

{Gezien de datum van begraven was de bruidegom blijkbaar al ziek}
Elysabeth is geboren in Amsterdam. Elysabeth is overleden vóór 1661 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 82].
Kinderen van Gerrit en Margrieta:
1 Johannes de With [1.1.2.1.1.2.5.3.1.1]. Hij is gedoopt op zaterdag 9 december 1645 in Utrecht [bron: DTB Utrecht index dopen 1645-1654 [Familiy Search, p. 234/471]]. Johannes is overleden vóór 1661, ten hoogste 16 jaar oud [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 82].
2 Jacob de With [1.1.2.1.1.2.5.3.1.2]. Hij is gedoopt op maandag 26 juli 1649 in Utrecht [bron: DTB Utrecht index dopen 1645-1654 [Familiy Search, p. 242/471]]. Jacob is overleden vóór 1661, ten hoogste 12 jaar oud [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 82].
3 Stephanus de With [1.1.2.1.1.2.5.3.1.3]. Hij is gedoopt op donderdag 22 september 1650 in Utrecht [bron: DTB Utrecht index dopen 1645-1654 [Familiy Search, p. 455/471]]. Stephanus is overleden vóór 1661, ten hoogste 11 jaar oud [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 82].
4 Willemina de With [1.1.2.1.1.2.5.3.1.4]. Zij is gedoopt op donderdag 5 oktober 1651 in Utrecht [bron: DTB Utrecht index dopen 1645-1654 [Familiy Search, p. 457/471]]. Willemina is overleden vóór 1661, ten hoogste 10 jaar oud [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 82].
Kind van Gerrit en Elysabeth:
5 Gerardus de Witt [1.1.2.1.1.2.5.3.1.5]. Hij is gedoopt op vrijdag 2 augustus 1658 in Utrecht [bron: DTB Utrecht index dopen 1655-1664 [Familiy Search, p. 213/471]]. Gerardus is overleden vóór 1661, ten hoogste 3 jaar oud [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 82].

1.1.2.1.1.2.5.3.2 Gijsbert Jansz de With, zoon van Jan Goyertsz de With (zie 1.1.2.1.1.2.5.3) en Aeltgen Gijsberts de Rijck. Gijsbert is overleden vóór oktober 1674 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 82].
Notitie bij Gijsbert: Schepen van Kamerik Mijzijde (1660-1662) [Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 82]
Gijsbert trouwde vóór zaterdag 28 november 1654 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 82] met Mijnsje Claesse Ruijsch.
Notitie bij de geboorte van Mijnsje: vader Claas Ruisch
moeder Marrigje Hendriks
Mijnsje is overleden vóór oktober 1674 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 82].
Kinderen van Gijsbert en Mijnsje:
1 Govert Gijsbertsz de With. Volgt 1.1.2.1.1.2.5.3.2.1.
2 Willem Gijsbertsz de With [1.1.2.1.1.2.5.3.2.2].
3 Gerrit Gijsbertsz de With. Volgt 1.1.2.1.1.2.5.3.2.3.
4 ? Gijsberts de With [1.1.2.1.1.2.5.3.2.4].
5 ? Gijsberts de With [1.1.2.1.1.2.5.3.2.5].
6 Claes Gijsbertsz de With, geboren in 1650 in Kamerik. Volgt 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.

1.1.2.1.1.2.5.3.2.1 Govert Gijsbertsz de With, zoon van Gijsbert Jansz de With (zie 1.1.2.1.1.2.5.3.2) en Mijnsje Claesse Ruijsch. Govert trouwde met Jannigje Hendriks Nap.

1.1.2.1.1.2.5.3.2.3 Gerrit Gijsbertsz de With, zoon van Gijsbert Jansz de With (zie 1.1.2.1.1.2.5.3.2) en Mijnsje Claesse Ruijsch. Gerrit trouwde met Geertruij Hendriks van der Bree.

1.1.2.1.1.2.5.3.2.6 Claes Gijsbertsz de With is geboren in 1650 in Kamerik [bron: http://www.den-uijl.nl/genealogy/2/143815.htm], zoon van Gijsbert Jansz de With (zie 1.1.2.1.1.2.5.3.2) en Mijnsje Claesse Ruijsch.
Notitie bij Claes: Huur en verhuur
Aktenummer: 20
Datum: 08-03-1690
Soort akte: Huur en verhuur
Notaris: N. VONCK
Personen:
Verhuurder: Engeltie Verwey
Verhuurder: Margareta Klock
Huurder: Claes Gysbertss de With
Woonplaats: Camerik Meysyde
onroerend goed: huysinge en hoffstede met 15 mergen soo wey- hoy als hennip- lant;
Soort object: huysinge en hoffstede met 15 mergen soo wey- hoy als hennip- lant
Gerecht: Camerik Meysyde
Toegangsnummer: 34-4 Notarissen in de stad Utrecht 1560-1905
Inventarisnummer: U083b013
Claes trouwde, 26 of 27 jaar oud, op zondag 14 februari 1677 in Kamerik [bron: http://www.den-uijl.nl/genealogy/2/124801.htm] met Emmigje Jansdr Versloot, 21 of 22 jaar oud. Emmigje is geboren in 1655 in Lange Ruige Weide [bron: http://www.den-uijl.nl/genealogy/2/124801.htm].
Notitie bij de geboorte van Emmigje: vader Jan Willemsz Versloot
moeder Annigje Theunisdr
Getuige bij:
geboorteaangifte Emmigje Jansdr de With (geb. 1713) [zie 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.2.3]
[grootmoeder vaderszijde]
Kinderen van Claes en Emmigje:
1 Gijsbert Claasz de With, geboren in 1685. Volgt 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.1.
2 Jan Claasz de With, geboren in 1685. Volgt 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.2.
3 Hendrik Claasz de With, geboren in 1695. Volgt 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3.

1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.1 Gijsbert Claasz de With is geboren in 1685 [bron: http://www.den-uijl.nl/genealogy/2/166062.htm], zoon van Claes Gijsbertsz de With (zie 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6) en Emmigje Jansdr Versloot. Gijsbert trouwde met Trijntje?.
Kinderen van Gijsbert en Trijntje:
1 Claas Gijsbertsz de With, geboren in 1710 in Kamerik. Volgt 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.1.1.
2 Emmigje Gijsberts de With, geboren in 1720. Volgt 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.1.2.

1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.1.1 Claas Gijsbertsz de With is geboren in 1710 in Kamerik [bron: http://www.den-uijl.nl/genealogy/5/124800.htm], zoon van Gijsbert Claasz de With (zie 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.1) en Trijntje?. Claas:
(1) trouwde, 24 of 25 jaar oud, op zondag 26 juni 1735 in Harmelen [bron: http://www.den-uijl.nl/genealogy/5/124800.htm] met Catharina (Caatje) van den Broek, 24 of 25 jaar oud. Caatje is geboren in 1710 in Kamerik. Caatje is overleden vóór 1763, ten hoogste 53 jaar oud [bron: http://www.den-uijl.nl/genealogy/5/124800.htm].
(2) trouwde, 52 of 53 jaar oud, op zondag 4 september 1763 in Kamerik [bron: http://www.den-uijl.nl/genealogy/5/124800.htm] met Beligje Cornelisdr den Haan, 28 jaar oud. Zij is gedoopt op zondag 22 mei 1735 in Bodegraven [bron: DTB Bodegraven dopen 1700-1750 [Nat. Archief, p. 98/131]].
Notitie bij de geboorte van Beligje: vader Cornelis Willemsz den Haan
moeder Maria Hendriks Verwpoerd
Kinderen van Claas en Caatje:
1 Gijsbert Claasz de With [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.1.1.1]. Hij is gedoopt op zondag 23 november 1738 in Kamerik [bron: DTB Kamerik dopen 1738-1792 [Family Search, p. 7/239]]. Gijsbert is overleden vóór 1749, ten hoogste 11 jaar oud.
2 Dingena Claasdr de With [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.1.1.2]. Zij is gedoopt op zondag 24 januari 1740 in Kamerik [bron: DTB Kamerik dopen 1738-1792 [Family Search, p. 8/239]].
3 Grietje Claasdr de With [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.1.1.3]. Zij is gedoopt op zondag 9 september 1742 in Kamerik [bron: DTB Kamerik dopen 1738-1792 [Family Search, p. 9/239]].
4 Trijntje Claasdr de With [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.1.1.4]. Zij is gedoopt op zondag 26 maart 1747 in Kamerik [bron: DTB Kamerik dopen 1738-1792 [Family Search, p. 12/239]].
5 Gijsbert Claasz de With [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.1.1.5]. Hij is gedoopt op zondag 13 april 1749 in Kamerik [bron: DTB Kamerik dopen 1738-1792 [Family Search, p. 13/239]].

1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.1.2 Emmigje Gijsberts de With is geboren in 1720 [bron: http://www.den-uijl.nl/genealogy/2/29480.htm], dochter van Gijsbert Claasz de With (zie 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.1) en Trijntje?. Emmigje trouwde, 27 of 28 jaar oud, op zondag 10 november 1748 in Kamerik [bron: http://www.den-uijl.nl/genealogy/2/29480.htm] met Johannes Pietersz den Haan, 29 jaar oud. Hij is gedoopt op donderdag 12 oktober 1719 in Woerden [bron: http://www.den-uijl.nl/genealogy/2/29480.htm].
Notitie bij de geboorte van Johannes: vader Pieter Cornelisz den Haan
moeder Aagje Jans van Rossum
Kinderen van Emmigje en Johannes:
1 Pieter Jansz den Haan [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.1.2.1]. Hij is gedoopt op zondag 25 januari 1750 in Loenen [bron: DTB Loenen dopen 1742-1811 [Family Search, p. 12/76]]. Pieter is overleden vóór 1754, ten hoogste 4 jaar oud.
2 Aagje Jansdr den Haan [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.1.2.2]. Zij is gedoopt op zaterdag 23 januari 1751 in Loenen [bron: DTB Loenen dopen 1742-1811 [Family Search, p. 13/76]]. Aagje is overleden op woensdag 22 januari 1823 in Loenen, 71 jaar oud.
3 Gijsbert Jansz den Haan [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.1.2.3], geboren in Loenen [bron: http://www.den-uijl.nl/genealogy/2/46457.htm]. Hij is gedoopt op zondag 14 januari 1753 in Ter Aa [bron: DTB Loenen dopen 1742-1811 [Family Search, p. 15/76]]. Gijsbert is overleden op woensdag 16 maart 1836 om 23:00 in Ruwiel, 83 jaar oud [bron: Overlijden Ruwiel 1836 Akte 7]. Van het overlijden is aangifte gedaan op donderdag 17 maart 1836 [bron: Overlijden Ruwiel 1836 Akte 7].
Notitie bij overlijden van Gijsbert: Aangevers:
Daniel de Ru, 75 jaar, tapper
Johannes Stokvis, 36 jaar, metselaar

{In de akte, gedateerd op 16-3-1836 om 11.00 uur, staat vermeld dat het overlijden heeft plaatsgevonden op 16-3-1836 om 23.00 uur. Ik neem hier aan dat de overlijdensdatum juist, maar de aangiftedatum onjuist is.}
4 Pieter Jansz den Haan [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.1.2.4]. Hij is gedoopt op zondag 10 november 1754 in Loenen [bron: DTB Loenen dopen 1742-1811 [Family Search, p. 17/76]].
5 Trijntje den Haan [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.1.2.5]. Zij is gedoopt op zondag 12 december 1756 in Loenen [bron: DTB Loenen dopen 1742-1811 [Family Search, p. 19/76]]. Trijntje is overleden vóór 1758, ten hoogste 2 jaar oud.
6 Trijntje Jansdr den Haan [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.1.2.6]. Zij is gedoopt op maandag 27 maart 1758 in Loenen [bron: DTB Loenen dopen 1742-1811 [Family Search, p. 20/76]].
7 Neeltje Jansdr den Haan [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.1.2.7], geboren in Loenen [bron: http://www.den-uijl.nl/genealogy/2/66570.htm]. Zij is gedoopt op zondag 2 maart 1760 in Loenen [bron: DTB Loenen dopen 1742-1811 [Family Search, p. 22/76]]. Neeltje is overleden op vrijdag 26 mei 1820 om 15:00 in Tienhoven, 60 jaar oud [bron: Overlijden Tienhoven UT 1820 Akte 4]. Van het overlijden is aangifte gedaan op vrijdag 26 mei 1820 [bron: Overlijden Tienhoven UT 1820 Akte 4].
Notitie bij overlijden van Neeltje: Aangevers:
Joost Timmer, 60 jaar, veenman, echtgenoot overledene
Jan Bakker, 52 jaar, bode des gerechts
8 Jan Jansz den Haan [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.1.2.8]. Hij is gedoopt op woensdag 24 november 1762 in Loenen [bron: DTB Loenen dopen 1742-1811 [Family Search, p. 25/76]].
9 Jannigje Jansdr den Haan [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.1.2.9], geboren in Loenen [bron: http://www.den-uijl.nl/genealogy/2/115641.htm]. Zij is gedoopt op zondag 10 februari 1765 in Loenen [bron: DTB Loenen dopen 1742-1811 [Family Search, p. 27/76]]. Jannigje is overleden op woensdag 28 september 1831 in Loenen, 66 jaar oud [bron: Overlijden Loenen 1831 Akte 28].
10 Thijmen Jansz den Haan [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.1.2.10]. Hij is gedoopt op zondag 23 augustus 1767 in Ter Aa [bron: DTB Loenen (Ter Aa) dopen 1612-1812 [Family Search, p. 89/519]].
Notitie bij de geboorte van Thijmen: "Bos"

1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.2 Jan Claasz de With is geboren in 1685 [bron: http://www.den-uijl.nl/genealogy/5/107110.htm], zoon van Claes Gijsbertsz de With (zie 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6) en Emmigje Jansdr Versloot. Jan:
(1) trouwde met Aaltje Claasdr van Dijk.
(2) trouwde met Annigje Jansdr Hoogendoorn. Zij is gedoopt op zondag 25 januari 1671 in Waarder [bron: http://www.den-uijl.nl/genealogy/5/107110.htm].
Notitie bij de geboorte van Annigje: vader Jan Pancrasz Hoogendoorn
moeder Aagje Pieters Berghoef
Kinderen van Jan en Annigje:
1 Aagje Jansdr de With [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.2.1]. Zij is gedoopt op zondag 22 december 1709 in Zwammerdam [bron: DTB Zwammerdam dopen 1658-1738 [Nat. Archief, p. 50/91]].
Notitie bij de geboorte van Aagje: Getuige: Machteld Willems van der Neut

onder Aarlanderveen
2 Emmigje Jansdr de With [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.2.2]. Zij is gedoopt op donderdag 1 september 1712 in Bodegraven [bron: DTB Bodegraven dopen 1700-1750 [Nat. Archief, p. 26/131]].
Notitie bij de geboorte van Emmigje: van Swammerdam of onder Aarlanderveen
Emmigje is overleden vóór 1713, ten hoogste 1 jaar oud.
3 Emmigje Jansdr de With [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.2.3]. Bij de geboorteaangifte van Emmigje was de volgende getuige aanwezig: Emmigje Jansdr Versloot (geb. 1655) [zie 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6] [grootmoeder vaderszijde]. Zij is gedoopt op zondag 31 december 1713 in Zwammerdam [bron: DTB Zwammerdam dopen 1658-1738 [Nat. Archief, p. 54/91]].
Notitie bij de geboorte van Emmigje: Getuige: Emmigje Jans Versloot
onder Aarlanderveen

1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3 Hendrik Claasz de With is geboren in 1695 [bron: http://www.den-uijl.nl/genealogy/5/166051.htm], zoon van Claes Gijsbertsz de With (zie 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6) en Emmigje Jansdr Versloot. Hendrik trouwde, 28 of 29 jaar oud, op zondag 17 december 1724 in Woerden [bron: http://www.den-uijl.nl/genealogy/5/166051.htm] met Weijntje Jansdr van Deijl, 23 of 24 jaar oud. Weijntje is geboren in 1700 [bron: http://www.den-uijl.nl/genealogy/5/166051.htm].
Notitie bij de geboorte van Weijntje: vader Jan Gerritsz van Deijl
moeder Marrigje Claasdr van Woerden
Kinderen van Hendrik en Weijntje:
1 Hilligje Hendriksdr de With [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3.1].
Getuige bij:
geboorteaangifte Annigje Huijberts Boef (geb. 1762) [zie 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3.2.7]
[tante moederszijde]
geboorteaangifte Neeltje Huijberts Boef (1755-1821) [zie 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3.2.3]
[tante moederszijde]
2 Emmigje Hendriksdr de With, gedoopt op woensdag 6 augustus 1727 in Woerden. Volgt 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3.2.
3 Marrigje Hendriksdr de With [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3.3]. Zij is gedoopt op zondag 10 december 1730 in Woerden [bron: DTB Woerden dopen 1673-1756 [Family Search, p. 485/698]].
Getuige bij:
geboorteaangifte Emmigje Huijberts Boef (geb. 1760) [zie 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3.2.6]
[tante moederszijde]
geboorteaangifte Hendrik Huijbertsz Boef (geb. 1759) [zie 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3.2.5]
[tante moederszijde]
geboorteaangifte Marrigje Huijberts Boef (1756-vóór 1807) [zie 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3.2.4]
[tante moederszijde]
geboorteaangifte Weijntje Huijberts Boef (geb. 1752) [zie 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3.2.1]
[tante moederszijde]

1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3.2 Emmigje Hendriksdr de With, dochter van Hendrik Claasz de With (zie 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3) en Weijntje Jansdr van Deijl. Zij is gedoopt op woensdag 6 augustus 1727 in Woerden [bron: DTB Woerden dopen 1673-1756 [Family Search, p. 458/698]]. Emmigje trouwde, 24 jaar oud, op zondag 9 april 1752 in Waarder [bron: http://www.den-uijl.nl/genealogy/2/166044.htm] met Huijbert Jacobsz Boef, 24 jaar oud. Hij is gedoopt op maandag 14 april 1727 in Waarder [bron: http://www.den-uijl.nl/genealogy/2/166044.htm].
Notitie bij de geboorte van Huijbert: vader Jacob Jansz Boef
moeder Neeltje Huijberts Verhoef
Kinderen van Emmigje en Huijbert:
1 Weijntje Huijberts Boef [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3.2.1]. Bij de geboorteaangifte van Weijntje was de volgende getuige aanwezig: Marrigje Hendriksdr de With (geb. 1730) [zie 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3.3] [tante moederszijde]. Zij is gedoopt op zondag 12 november 1752 in Woerden [bron: DTB Woerden dopen 1673-1756 [Family Search, p. 664/698]].
Notitie bij de geboorte van Weijntje: Getuige: Marritje Heydriksz de Wit
2 Jacob Huijbertsz Boef [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3.2.2]. Hij is gedoopt op woensdag 6 februari 1754 in Woerden [bron: DTB Woerden dopen 1673-1756 [Family Search, p. 674/698]].
Notitie bij de geboorte van Jacob: Getuige: Maria Hoogenes
3 Neeltje Huijberts Boef [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3.2.3]. Bij de geboorteaangifte van Neeltje was de volgende getuige aanwezig: Hilligje Hendriksdr de With [zie 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3.1] [tante moederszijde]. Zij is gedoopt op zondag 15 juni 1755 in Woerden [bron: DTB Woerden dopen 1673-1756 [Family Search, p. 686/698]].
Notitie bij de geboorte van Neeltje: Getuige: Hilligje de Wit {mogelijk een zus van Emmigje?}
Neeltje is overleden op zaterdag 10 november 1821 om 05:00 in Waarder, 66 jaar oud [bron: Overlijden Waarder 1821 Akte 8]. Van het overlijden is aangifte gedaan op maandag 12 november 1821 [bron: Overlijden Waarder 1821 Akte 8].
Notitie bij overlijden van Neeltje: Aangevers:
Willem van Doorn, 61 jaar, schipper, echtgenoot overledene
Evert Hoffmeijker, 56 jaar, klompmaker (kan niet schrijven, dus tekent niet)
{Volgens de akte is Neeltje een dochter van Wijntje de Jager.}
4 Marrigje Huijberts Boef [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3.2.4]. Bij de geboorteaangifte van Marrigje was de volgende getuige aanwezig: Marrigje Hendriksdr de With (geb. 1730) [zie 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3.3] [tante moederszijde]. Zij is gedoopt op vrijdag 24 december 1756 in Woerden [bron: DTB Woerden dopen 1756-1811 [Family Search, p. 11/604]].
Notitie bij de geboorte van Marrigje: Getuige: Marrigje de Wit
Marrigje is overleden vóór zaterdag 18 juli 1807 in Thamen, ten hoogste 50 jaar oud [bron: http://www.den-uijl.nl/genealogy/6/166025.htm]. Van het overlijden is aangifte gedaan op zaterdag 18 juli 1807 [bron: DTB Thamen begraven 1806-1811 [Family SEarch, p. 110/122]].
Notitie bij overlijden van Marrigje: Circa 48 jaar
5 kinderen
beneden de f 1000,- gegoed
5 Hendrik Huijbertsz Boef [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3.2.5]. Bij de geboorteaangifte van Hendrik was de volgende getuige aanwezig: Marrigje Hendriksdr de With (geb. 1730) [zie 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3.3] [tante moederszijde]. Hij is gedoopt op zondag 10 juni 1759 in Woerden [bron: DTB Woerden dopen 1756-1811 [Family Search, p. 30/604]].
Notitie bij de geboorte van Hendrik: Getuige: Marrigje de Wit
6 Emmigje Huijberts Boef [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3.2.6]. Bij de geboorteaangifte van Emmigje was de volgende getuige aanwezig: Marrigje Hendriksdr de With (geb. 1730) [zie 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3.3] [tante moederszijde]. Zij is gedoopt op zondag 21 december 1760 in Woerden [bron: DTB Woerden dopen 1756-1811 [Family Search, p. 41/604]].
Notitie bij de geboorte van Emmigje: Getuige: Marrigje de Wit
7 Annigje Huijberts Boef [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3.2.7]. Bij de geboorteaangifte van Annigje was de volgende getuige aanwezig: Hilligje Hendriksdr de With [zie 1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3.1] [tante moederszijde]. Zij is gedoopt op zaterdag 25 december 1762 in Woerden [bron: DTB Woerden dopen 1756-1811 [Family Search, p. 58/604]].
Notitie bij de geboorte van Annigje: Getuige: Hilligje de Wit
Notitie bij Annigje: Eerste van tweeling
8 Maria Huijberts Boef [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3.2.8]. Zij is gedoopt op zaterdag 25 december 1762 in Woerden [bron: DTB Woerden dopen 1756-1811 [Family Search, p. 58/604]].
Notitie bij de geboorte van Maria: Getuige: Maria Hoogenes
Maria is overleden vóór 1765, ten hoogste 3 jaar oud.
Notitie bij Maria: Tweede van tweeling
9 Maria Huijberts Boef [1.1.2.1.1.2.5.3.2.6.3.2.9]. Zij is gedoopt op zondag 16 juni 1765 in Woerden [bron: DTB Woerden dopen 1756-1811 [Family Search, p. 79/604]].
Notitie bij de geboorte van Maria: Getuige: Maria Hoogenes

1.1.2.1.1.2.5.3.3 Godert Jansz de With, zoon van Jan Goyertsz de With (zie 1.1.2.1.1.2.5.3) en Aeltgen Gijsberts de Rijck. Godert is overleden vóór vrijdag 5 december 1653 in Utrecht. Van het overlijden is aangifte gedaan op vrijdag 5 december 1653 [bron: DTB Utrecht index begraven 1645-1654 [Family Search, p. 402/411]]. Hij is begraven in Utrecht (Geertekerk) [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 82].
Notitie bij Godert: Procureur voor het Hof van Utrecht (vanaf 1642), woont Wittevrouwen (1642) [Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 82]
Godert ging in ondertrouw op donderdag 9 januari 1642 in Utrecht [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 82] met Magdalena Vermeulen. Magdalena is geboren in Utrecht. Magdalena is overleden na zondag 17 juni 1703 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 82].
Kind van Godert en Magdalena:
1 Johannes Godertsz de With [1.1.2.1.1.2.5.3.3.1].
Notitie bij Johannes: Schout van Cothen en Neerlangbroek [Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 82]


1.1.2.1.1.2.5.3.4 Ludolf Jansz de With, zoon van Jan Goyertsz de With (zie 1.1.2.1.1.2.5.3) en Aeltgen Gijsberts de Rijck. Ludolf is overleden na 1711.

Met Ludolf vindt het tweede contact plaats met de nazaten van Philips Eerstsz. Ludolf hertrouwt namelijk na de dood van zijn eerste echtgenote met Catharina Jacobs Verschuir/Verschuer. Catharina is de zus van Petronella Verschuer, die weer getrouwd is met Pieter Hendriksz Vermaet, een zoon van Hendrick Cornelisz Vermaet en Maria Gijsberts Elsewael.

Notitie bij Ludolf: Procureur Hof van Utrecht, woont Achter Sint Pieter (1654), Oude Kerkhof (1661), leenman van Nijeveld, heer van Harmelen (1681) [Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 82]
Getuige bij:
23-04-1664
doop Joanna Vermaet (geb. 1664)
[bron: DTB Rotterdam inv. 1 Doop gereformeerd , index nummer 486]
15-11-1691
doop Ludolph Jan van Beusechem (1691-1763) [zie 1.1.2.1.1.2.5.3.4.1.1]
[grootvader moederszijde]
[bron: http://www.genealogieonline.nl/stamboom-aert-van-beusekom/I3283.php]
29-11-1696
doop Goderetta Adriana Catharina van Beusechem (1696-1696) [zie 1.1.2.1.1.2.5.3.4.1.2]
[grootvader moederszijde]
[bron: http://www.genealogieonline.nl/stamboom-aert-van-beusekom/I3278.php]
Ludolf:
(1) trouwde op vrijdag 3 april 1654 in Utrecht [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 82] met Maria Bruyns van Werckhoven.
Notitie bij de geboorte van Maria: vader Bruyn Claesz van Werckhoven
moeder Catharina de Marcy
Maria is overleden [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 82]. Zij is begraven op vrijdag 4 maart 1661 in Utrecht [bron: DTB Utrecht index begraven 1655-1669 [Family Search, p. 377/598]].
Notitie bij overlijden van Maria: "huisvr van Ludolph de With"
(2) trouwde op woensdag 30 augustus 1662 in Delfshaven [bron: DTB Delfshaven Trouw gereformeerd] met Catharina Jacobs Verschuir, 21 jaar oud, nadat zij op vrijdag 11 augustus 1662 in Hillegersberg in ondertrouw zijn gegaan [bron: DTB Hillegersberg Trouw gereformeerd].
Notitie bij het huwelijk van Ludolf en Catharina: Bruidegom Ludolf de With wed. Maria van Werkhove , procureur
Bruid Catharina Verschuer , jongedochter , van Hilligersberg
Plaats Hillegersberg
Datum ondertrouw 11-08-1662
Opmerkingen beroep bruidegom: procureur van den Hove van Utrecht
Bron DTB Hillegersberg Trouw gereformeerd


Bruidegom Ludolf de Wit , procureur van Utrecht
Bruid Catharina Verschuer , jongedochter , van Hillegersberch
Plaats Delfshaven
Datum trouwen 30-08-1662 (V.Utrecht+ Hillegersberch)
Bron DTB Delfshaven Trouw gereformeerd
Zij is gedoopt op donderdag 8 augustus 1641 in Amsterdam.
Notitie bij de geboorte van Catharina: vader Jacob Joosten Verschuyr
moeder Janneke van der Mey(den)
Getuige bij:
15-11-1691
doop Ludolph Jan van Beusechem (1691-1763) [zie 1.1.2.1.1.2.5.3.4.1.1]
[grootmoeder moederszijde]
[bron: http://www.genealogieonline.nl/stamboom-aert-van-beusekom/I3283.php]
29-11-1696
doop Goderetta Adriana Catharina van Beusechem (1696-1696) [zie 1.1.2.1.1.2.5.3.4.1.2]
[grootmoeder moederszijde]
[bron: http://www.genealogieonline.nl/stamboom-aert-van-beusekom/I3278.php]
Kind van Ludolf en Catharina:
1 Johanna Aletta Ludolfs de With, gedoopt op zaterdag 21 juni 1664 in Utrecht. Volgt 1.1.2.1.1.2.5.3.4.1.

1.1.2.1.1.2.5.3.4.1 Johanna Aletta Ludolfs de With, dochter van Ludolf Jansz de With (zie 1.1.2.1.1.2.5.3.4) en Catharina Jacobs Verschuir. Zij is gedoopt op zaterdag 21 juni 1664 in Utrecht [bron: DTB Utrecht index dopen 1655-1664 [Familiy Search, p. 439/471]]. Johanna is overleden, 38 jaar oud. Zij is begraven op donderdag 9 november 1702 in Utrecht [bron: http://www.genealogieonline.nl/stamboom-aert-van-beusekom/I3273.php]. Johanna trouwde, 26 jaar oud, op zaterdag 3 februari 1691 in Utrecht [bron: http://www.genealogieonline.nl/stamboom-aert-van-beusekom/I3273.php] met Godard Adriaen van Beusechem, 32 jaar oud. Hij is gedoopt op zondag 19 januari 1659 in Utrecht [bron: http://www.genealogieonline.nl/stamboom-aert-van-beusekom/I3273.php].
Notitie bij de geboorte van Godard: vader Nicolaas Gerritsz van Beusechem
moeder Elisabeth Vermeer

Getuigen: Arent van Beusekom en Vrouwe van Waeyenstein.
Godard is overleden op zondag 21 oktober 1696 in Utrecht, 37 jaar oud [bron: http://www.genealogieonline.nl/stamboom-aert-van-beusekom/I3273.php]. Hij is begraven op zondag 28 oktober 1696 in Utrecht (St. Geertruidenkerk) [bron: http://www.genealogieonline.nl/stamboom-aert-van-beusekom/I3273.php].
Notitie bij Godard: Ritmeester van prins Willem III [Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 82]
Kinderen van Johanna en Godard:
1 Ludolph Jan van Beusechem [1.1.2.1.1.2.5.3.4.1.1]. Hij is gedoopt op donderdag 15 november 1691 in Utrecht [bron: http://www.genealogieonline.nl/stamboom-aert-van-beusekom/I3283.php]. Bij de doop van Ludolph waren de volgende getuigen aanwezig: Ludolf Jansz de With (ovl. na 1711) [zie 1.1.2.1.1.2.5.3.4] [grootvader moederszijde] en Catharina Jacobs Verschuir (geb. 1641) [zie 1.1.2.1.1.2.5.3.4] [grootmoeder moederszijde].
Notitie bij de geboorte van Ludolph: Getuigen: Ludolph de Wit en Catharina van B.
Ludolph is overleden, 71 jaar oud. Hij is begraven op vrijdag 28 januari 1763 in Utrecht (Geertekerkhof) [bron: http://www.genealogieonline.nl/stamboom-aert-van-beusekom/I3283.php].
Notitie bij Ludolph: Titel: Heer van Harmelen, Vrijheer van Ischot, Heer van de Haer.
Beroep: Kapiteijn Luitenant..
Woonachtig in Onder de Linden,, Utrecht..
Hij woonde echter ook in Huyze Harmelen te Harmelen.
[http://www.genealogieonline.nl/stamboom-aert-van-beusekom/I3283.php]

Van Baexen liet in 1633 het huis grondig moderniseren. Zijn achterkleinzoon Balthasar, die het in 1664 in leen ontving, deed het goed over aan Ludolf de Wit. Diens kleinzoon Ludolf Jan van Beusechem kwam in 1718 in het bezit van Harmelen. Ludolf Jan overleed in 1763, en liet het na aan Godert Ludolf van Beusechem. Na het huwelijk van diens enige dochter met Jacob de Joncheere werd het huis verder aan de tijd aangepast en verloor daardoor het middeleeuwse karakter zowat geheel.
[http://www.kasteleninutrecht.eu/Harmelen.htm]
2 Goderetta Adriana Catharina van Beusechem [1.1.2.1.1.2.5.3.4.1.2]. Zij is gedoopt op donderdag 29 november 1696 in Utrecht [bron: http://www.genealogieonline.nl/stamboom-aert-van-beusekom/I3278.php]. Bij de doop van Goderetta waren de volgende getuigen aanwezig: Ludolf Jansz de With (ovl. na 1711) [zie 1.1.2.1.1.2.5.3.4] [grootvader moederszijde] en Catharina Jacobs Verschuir (geb. 1641) [zie 1.1.2.1.1.2.5.3.4] [grootmoeder moederszijde].
Notitie bij de geboorte van Goderetta: Getuigen: Ludolph de Wit en Catharijne Verschuer. de heer en Vrouwe van Hermelen, Hermelerweerd en Bijlevelt etc. Godart, graaf van Athlone, baron van Rhene en Agrin, vrijheer van Amerongen, Lievendasel en Ginckel.
Goderetta is overleden, 28 dagen oud. Zij is begraven op donderdag 27 december 1696 in Utrecht [bron: http://www.genealogieonline.nl/stamboom-aert-van-beusekom/I3278.php].

1.1.2.1.1.2.5.3.5 Jacob Jansz de With, zoon van Jan Goyertsz de With (zie 1.1.2.1.1.2.5.3) en Aeltgen Gijsberts de Rijck. Jacob is overleden na donderdag 17 juni 1683. Jacob trouwde met Sophia Jansdr van Noort (van Oort).
Notitie bij het huwelijk van Jacob en Sophia: Bruid weduwe van Wolter Scholten [Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 82]
Sophia is geboren in Utrecht.
Kind van Jacob en Sophia:
1 Govert Jacobsz de With. Volgt 1.1.2.1.1.2.5.3.5.1.

1.1.2.1.1.2.5.3.5.1 Govert Jacobsz de With, zoon van Jacob Jansz de With (zie 1.1.2.1.1.2.5.3.5) en Sophia Jansdr van Noort (van Oort). Govert trouwde met Geertje Jansdr Versloot.

1.1.2.1.1.2.5.3.6 Dirck Jansz de With, zoon van Jan Goyertsz de With (zie 1.1.2.1.1.2.5.3) en Aeltgen Gijsberts de Rijck. Hij is begraven op vrijdag 23 januari 1682 in Utrecht [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 83].
Notitie bij Dirck: Woont Lange Nieuwstraat (1664-1682)
Dirck trouwde vóór 1660 met Meijnsken Cornelisdr van Vianen, ten hoogste 20 jaar oud. Zij is gedoopt in april 1640 in Utrecht [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 83].
Notitie bij de geboorte van Meijnsken: vader Cornelis Reijersz van Vianen
moeder Cathalijntgen Ferdinandus
Meijnsken is overleden in Utrecht, 80 jaar oud [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 83]. Zij is begraven op woensdag 6 november 1720 in Utrecht (Buurkerk) [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 83].
Notitie bij overlijden van Meijnsken: Overleden in het Barbara en Laurensgasthuis [Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 83]
Kinderen van Dirck en Meijnsken:
1 Cornelia Dircks de With [1.1.2.1.1.2.5.3.6.1].
2 ? de With [1.1.2.1.1.2.5.3.6.2]. Hij of zij is begraven op vrijdag 13 november 1665 in Utrecht [bron: DTB Utrecht index begraven 1655-1669 [Family Search, p. 584/598]].
Notitie bij overlijden van ?: "Een kind van Dirck de With"
3 ? de With [1.1.2.1.1.2.5.3.6.3]. Hij of zij is begraven op vrijdag 8 april 1667 in Utrecht [bron: DTB Utrecht index begraven 1655-1669 [Family Search, p. 588/598]].
Notitie bij overlijden van ?: "Een kind van Dirck de With"
4 Maria Dirks de With [1.1.2.1.1.2.5.3.6.4]. Zij is gedoopt op dinsdag 3 februari 1660 in Utrecht [bron: DTB Utrecht index dopen 1655-1664 [Familiy Search, p. 423/471]].
5 Cornelis Dircksz de With [1.1.2.1.1.2.5.3.6.5]. Hij is gedoopt op zaterdag 29 maart 1664 in Utrecht [bron: DTB Utrecht index dopen 1655-1664 [Familiy Search, p. 438/471]].
6 Mechteld Dircks de With [1.1.2.1.1.2.5.3.6.6]. Zij is gedoopt op zaterdag 30 januari 1666 in Utrecht [bron: DTB Utrecht index begraven 1665-1674 [Family Search, p. 249/521]].
7 Aletta Dircks de With [1.1.2.1.1.2.5.3.6.7]. Zij is gedoopt op zondag 15 januari 1668 in Utrecht [bron: DTB Utrecht index begraven 1665-1674 [Family Search, p. 254/521]].
8 Cathalina Dircks de With [1.1.2.1.1.2.5.3.6.8]. Zij is gedoopt op donderdag 18 juli 1675 in Utrecht [bron: DTB Utrecht index begraven 1675-1684 [Family Search, p. 247/578]].
9 Anna Dircks de With [1.1.2.1.1.2.5.3.6.9]. Hij is gedoopt op zaterdag 2 oktober 1677 in Utrecht [bron: DTB Utrecht index begraven 1675-1684 [Family Search, p. 254/578]].
Notitie bij Anna: Eerste van tweeling
10 Hester Dircks de With [1.1.2.1.1.2.5.3.6.10]. Zij is gedoopt op zaterdag 2 oktober 1677 in Utrecht [bron: DTB Utrecht index begraven 1675-1684 [Family Search, p. 254/578]].

1.1.2.1.1.2.5.3.7 Steven Jansz de With is geboren in Kamerik, zoon van Jan Goyertsz de With (zie 1.1.2.1.1.2.5.3) en Aeltgen Gijsberts de Rijck. Steven is overleden na donderdag 17 juni 1683. Steven trouwde op zaterdag 18 januari 1659 in Utrecht [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 83] met Dirckie Paludanus.
Notitie bij het huwelijk van Steven en Dirckie: Uit dit huwelijk zijn geen kinderen bekend.
Dirckie is geboren in Utrecht.

1.1.2.1.1.2.5.3.8 Margrieta Jansdr de With, dochter van Jan Goyertsz de With (zie 1.1.2.1.1.2.5.3) en Aeltgen Gijsberts de Rijck. Zij is begraven op zondag 8 juni 1687 in Utrecht (Buurkerk) [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 83]. Margrieta trouwde op zaterdag 5 oktober 1658 in Utrecht [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 83] met Wernaert Volkertsz Versteech. Hij is begraven in juli 1673 in Utrecht (Buurkerk).
Kinderen van Margrieta en Wernaert:
1 Elisabeth Versteech [1.1.2.1.1.2.5.3.8.1].
2 Johannes Versteech [1.1.2.1.1.2.5.3.8.2].

1.1.2.1.1.2.5.3.9 Walburg de With, dochter van Jan Goyertsz de With (zie 1.1.2.1.1.2.5.3) en Aeltgen Gijsberts de Rijck.
Notitie bij Walburg: Woont te Kamerik (1683)
Walburg trouwde vóór 1658 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 83] met Cornelis Franken van der Quast.
Kind van Walburg en Cornelis:
1 Franck Cornelisz van der Quast [1.1.2.1.1.2.5.3.9.1].

1.1.2.1.1.2.5.4 Marrichgen Goyerts de With, dochter van Goyert Luyten de With (zie 1.1.2.1.1.2.5) en Neeltgen Claesdr. Marrichgen is overleden vóór vrijdag 10 februari 1673 in Utrecht [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 83]. Zij is begraven in Utrecht (Buurkerk) [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 83]. Marrichgen:
(1) trouwde met Bernt Jan Jansz de Roy.
Notitie bij de geboorte van Bernt: vader Jan Jansz de Roy
moeder Maychen Cornelis Jorisdr (van de Wel)
Bernt is overleden vóór 1633 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 83].
(2) trouwde op donderdag 24 februari 1633 in Utrecht [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 83] met Cornelis Jansz van Bottesteyn. Cornelis is overleden vóór donderdag 13 maart 1642 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 83].
Kind van Marrichgen en Bernt:
1 Ludolph Berntsz de Roy [1.1.2.1.1.2.5.4.1]. Ludolph is overleden vóór dinsdag 4 januari 1678.
Notitie bij Ludolph: Exploicteur, later pander Hof van Utrecht, wordt burger Utrecht 2-4-1659, heeft in 1650 een graf op het koor te De Meern, woont Spingweg, Corte Lauwerstraet (1655) [Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 83]
Kind van Marrichgen en Cornelis:
2 Geertgen van Bottesteyn [1.1.2.1.1.2.5.4.2], geboren in 1633 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 83]. Geertgen is overleden in 1642, 8 of 9 jaar oud (oorzaak: Verdronken) [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 83].

1.1.2.1.1.2.6 Aefgen Luyten de With, dochter van Ludolph Jansz (Luyt Jan Goertsz) de With (zie 1.1.2.1.1.2) en Claesgen Cornelis Goyertsdr. Aefgen is overleden vóór zaterdag 20 oktober 1584 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 84]. Aefgen trouwde met [waarschijnlijk] Adriaen Jacobsz.
Notitie bij de geboorte van Adriaen: vader Jacob Heijndrickx
Adriaen is overleden in 1575 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 84].
Kinderen van Aefgen en Adriaen:
1 Jacob Adriaensz [1.1.2.1.1.2.6.1]. Jacob is overleden vóór 1603 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 84].
2 Adriaentgen Adriaensdr [1.1.2.1.1.2.6.2]. Adriaentgen is overleden vóór juni 1639 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 84].
Notitie bij Adriaentgen: Woont 1631 in (Jaarsvelder) Capel [Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 84]
3 Ludolf (Luydt) Adriaensz [1.1.2.1.1.2.6.3], geboren in 1548 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 84]. Ludolf is overleden vóór 1636, ten hoogste 88 jaar oud [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 84].

1.1.2.1.1.2.7 Sophia Luyten de With, dochter van Ludolph Jansz (Luyt Jan Goertsz) de With (zie 1.1.2.1.1.2) en Claesgen Cornelis Goyertsdr. Sophia is overleden na 1583 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 85]. Sophia trouwde vóór vrijdag 25 juni 1568 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 85] met Gijsbert Reijersz van Schayck.
Notitie bij de geboorte van Gijsbert: vader Reijer Jansz
moeder Anthonia Roetersdr
Hij is begraven in 1615 in Utrecht (St. Geertruidenkerk).
Kinderen van Sophia en Gijsbert:
1 Reijer Gijsbertsz van Schayck [1.1.2.1.1.2.7.1]. Reijer is overleden vóór 1619 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 85].
2 Luyt (Ludolph) Gijsbertsz van Schayck [1.1.2.1.1.2.7.2]. Luyt is overleden na woensdag 15 februari 1645 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 86].

1.1.2.1.1.2.8 ? Luyten de With, dochter van Ludolph Jansz (Luyt Jan Goertsz) de With (zie 1.1.2.1.1.2) en Claesgen Cornelis Goyertsdr. ?:
(1) trouwde vóór 1572 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 86] met Cornelis Daemsz.
Notitie bij de geboorte van Cornelis: vader Daem Hermansz
moeder Adriana
Cornelis is overleden vóór 1593 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 86].
(2) trouwde vóór zaterdag 16 november 1591 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 86] met Peter Gerritsz, ten hoogste 60 jaar oud. Peter is geboren in 1531 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 86].
Kinderen van ? en Cornelis:
1 Daem Cornelisz van Seyst (van Couwenhoven) [1.1.2.1.1.2.8.2]. Daem is overleden vóór 1643 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 87].
2 Jan Cornelisz de With [1.1.2.1.1.2.8.3]. Jan is overleden vóór woensdag 23 april 1642 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 89].
Notitie bij Jan: Woont in Tull (1626 en 1628) [Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 89]
3 Herman Cornelisz van Cauwenhoven [1.1.2.1.1.2.8.4]. Herman is overleden vóór 1648 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 89].
4 Herbert Cornelisz van Seyst [1.1.2.1.1.2.8.5].
Notitie bij Herbert: Vermeld 1595 als voogd van zijn zuster [Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 87]
5 Adriana Cornelisse van Seyst [1.1.2.1.1.2.8.6], geboren in 1572 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 87]. Adriana is overleden na 1595, minstens 23 jaar oud [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 87].
Kind van ? en Peter:
6 [waarschijnlijk] Marrichgen Peter Gerritsdr [1.1.2.1.1.2.8.1]. Marrichgen is overleden vóór 1629 [bron: Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 89].
Notitie bij Marrichgen: Woont op de Bilt [Marcel S.F. Kemp - Parenteel Luytgen Woutersz (in Utrechtse Parentelen voor 1650, deel I, "Ons Voorgeslacht" (2010)), p. 89]

Geen opmerkingen:

Een reactie plaatsen